Уште еден ден

[Ukupno: 0   Prosjek: 0/5]

Секој ден го посветувам на тебе

со постојана мисла на вчера.

Мене понекогаш

ми се случува

дното од чашата со  вино

да биде полно со оцет.

Секој ден е уште еден ден на моето лице.

А ти ми даваш време

но беспомошна сум

без твојата љубов.

Odgovori

Ova web-stranica koristi Akismet za zaštitu protiv spama. Saznajte kako se obrađuju podaci komentara.

Subscribe without commenting