подарена плажа

[Ukupno: 0   Prosjek: 0/5]

Пливав во водата со мирис на рузмарин

езерото добиваше форма на коцка

некој ја купил плажата само за мене 

да ја носам во мојот град 

што свети во ноќите. 

Odgovori

Ova web-stranica koristi Akismet za zaštitu protiv spama. Saznajte kako se obrađuju podaci komentara.

Subscribe without commenting